مسابقه بزرگ کتابخوانی امید و همدلی

همزمان با شروع سال 1401 مسابقه بزرگ کتابخوانی امید و همدلی از از سخنرانی نوروزی رهبر انقلاب خطاب به مردم ایران برگزار می گردد.

 

علی اکبر روحی گل خطمی گفت: این مسابقه به همت کانون و  موسسه فرهنگی هنری «شهید روحی» مشهد مقدس و با مشارکت معاونت فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار می‌شود.

 

مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری شهید روحی گفت: منبع این مسابقه متن سخنرانی نوروزی رهبر انقلاب خطاب به مردم ایران در روز اول فروردین 1401 می باشد. و این مسابقه در راستای بخشی از «جهاد تبیین» صورت می گیرد. جهاد تبیین موضوعی است که ماه‌های اخیر در بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بارها مورد تأکید و اشاره قرار گرفته است و رهبر انقلاب اسلامی ابعاد مختلف آن را توصیف کرده‌اند. ««جهاد تبیین» یک فریضه است. «جهاد تبیین» یک فریضه‌ی قطعی و یک فریضه‌ی فوری است و هر کسی که میتواند باید اقدام کند.

 روحی گفت: نیاز است تببین سخنان رهبری معظم انقلاب و این مسایل برای عموم مردم در قالب مسابقات کتابخوانی ارایه گردد.  نمایه متنی سخنرانی نوروزی رهبر انقلاب خطاب به مردم ایران به شرح ذیل می باشد. ویژگی های نوروز ایران؛ امید، منشأ همه حرکت ها و پیشرفت ها است؛علت اینکه برای امسال نیز عنوان و شعار اقتصادی انتخاب شد؛ تنها راه رسیدن به رشد اقتصادی؛ نتایج اقتصاد دانش بنیان؛ تعداد شرکتهای دانش بنیان باید دو برابر شود؛ مسئله کشاورزی و دامداری بسیار مهم است؛ لزوم حمایت مسئولان از شرکتهای دانش بنیان؛ در گرو افزایش شرکت های دانش بنیان (اشتغال آفرینی)؛گره زدن اقتصاد کشور به تحریم های آمریکا و بیان این حرف که تا تحریم است (پرهیز از وضع همین است)؛ به هیچ وجه نمیگویم که به دنبال رفع تحریم ها نباشید؛افزایش قیمت نفت و درآمدهای ارزی؛مسائل متعدد جهانی؛ انتخاب ملت ایران در مقابل جبهه استکبار؛ قضایای کشور مظلوم و مسلمان افغانستان؛ ظلمت حاکم بر دنیا و گرگ های خونخواری؛ زوایای قضایای اوکراین؛همدلی و هم افزایی و برخی تنازعهای موجود می باشد.


وی یادآور شد: نحوه شرکت در آزمون به صورت آنلاین و از طریق مراجعه به مرکز مجازی مسابقات کتابخوانی  به  نشانی www.m-ketab.ir است و علاقمندان می توانند تا 30 اردیبهشت ماه در آن شرکت کنند.

نحوه شرکت در مسابقات مرکز مجازی مسابقات کتابخوانی:
علاقه مندان به شرکت در مسابقه می توانند پس از ثبت نام با استفاده از کدملی به عنوان نام کاربری و رمز عبور در سامانه اقدام به ورود نمایند و در صفحه ابتدائی پروفایل خود اطلاعات مسابقه را مشاهده و در آن شرکت نمایند.

- لینک ثبت نام در سامانه
http://www.m-ketab.ir/account/register
- لینک ورود به سامانه
http://www.m-ketab.ir

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند  یا با شماره تلفن ۰۹۱۵۰۷۵۱۸۴۸  در ساعات 18 الی 20 تماس حاصل نمایند.


(جهت شرکت در نظرسنجی سامانه مرکز مجازی مسابقات کتابخوانی در سال 1400  اینجا کلیک کنید.  همراه با جوایز ارزنده )

کانون و موسسه فرهنگی هنری شهید ابراهیم روحی

تشکل تخصصی ترویج و ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی


توسط مدیر سایت clock 1401/01/15 00:00 clock مشاهده: 2198 comment نظرات : ۰
tag گروه(ها):
  • یکشنبه 3 مهر سال 1401 رحلت حضرت رسول اکرم ص - شهادت حضرت امام حسن مجتبی ع -- تعطیل -